پایگاه انتقال خون شمالغرب استان اصفهان در خوانسار

پایگاه انتقال خون شمالغرب استان اصفهان در خوانسار

1394/5/16 13:4

دوازدهم مرداد ماه جلسه ای با حضور مدیر کل انتقال خون استان اصفهان « آقای محمد مهدی حریری » و مسئولین شهرستان « نماینده ی مجلس -  فرماندار – رییس شورای اسلامی شهر – رییس پایگاه انتقال خون خوانسار » در محل فرمانداری تشکیل گردید .
رییس شورا گفنتند :  انتقال خون خوانسار که با پیگیری های حضرت آیت ا..  حاج سید مهدی ابن الرضا و همت خاندان محترم حاج علی نجد در سال 1371درشهرستان خوانسار شروع به فعالیت نمود که قریب به یک ربع قرن ، تامین کننده نیازهای خونی کشور با اولویت منطقه شما لغرب اصفهان بوده و هست.
گلپایگان و خوانسار را با داشتن یک نماینده ی مشترک باید یک مجموعه ی مکمل یکدیگر دانست که  امکانات موجود در دو شهرستان قابلیت بهره رسانی به دو شهرستان را  دارد و با توجه به قدمت فرهنگی و پیوستگی اجتماعی ، از یک تراز فرهنگی برخوردار می باشند و باید در نظر داشت انتقال خون خوانسار مختص گلپایگان و خوانسار نیست بلکه پایگاهی در شمالغرب اصفهان به مرکزیت خوانسار است که اهداف موسسین جز خدمات رسانی به جامعه ی انسانی نبوده است.
با توجه به سیاست دولت مبنی بر صدور مجوزهای محدود که در کل استان تعداد پایگاههای انتقال خون ، پنج مرکز بیشتر نمی باشد.  امکان ایجاد و تاسیس مرکز دیگری در منطقه وجود ندارد. پس باید تمام تلاش منطقه بر حفظ این پایگاه و تکمیل و نوسازی تجهیزات این پایگاه باشد تا با تخصیص اعتبارات دولتی و بهره مندی از ظرفیت خیرین در جهت اهداف سازمان انتقال خون قدم ها موثری برداشته شود .
انتقال خون خوانسار یکی از اداراتی است که شورای شهر غرق در آن شده است. و بر مشکلات آن کاملا اشراف دارد و بیشترین وقت خود را صرف این کار نموده است.
پیدا کردن راهکار قانونی برای به کار گیری پزشک مورد نیاز از وظایف ذاتی سازمان انتقال خون است که نباید آن را در خارج از سازمان جستجو کرد.
اما در مورد نیازهای دیگر پایگاه به ظرفیت بسیار خوب خیرین که همکار بسیار خوب مسئولین شهرستان در ایجاد و توسعه ی مراکز فزهنگی دانشگاهی و توانبخشی و رفاهی و.. بوده و هستند می توان تکیه کرد و خیرین وقتی ببینند که مسئولین دغدغه ی پویایی و توسعه پایگاه را دارند و از تاسیسات ایجادی آنها بهترین استفاده می شود تشویق به همکاری می شوند همانگونه که مردم قول داده اند که کسری حقوق پزشک را  جبران نمایند و تجهیزات مرکز انتقال  را نوسازی نمایند.
آنچه از مدیران ارشد سازمان انتقال خون انتظار می رود این است که برای حل مشکلات تنها به مکاتبات اکتفا ننمایند بلکه به صورت عرصه ای به دنبال حل مشکلات باشند و قطعا نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی   و بالاخص نمایندگان شهرستانهای شمالغرب اصفهان حمایت های لازم را خواهند داشت.

مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران