حضور فرماندهی و جانشین ناحیه مقاومت سپاه خوانسار در جلسه شورا

حضور فرماندهی و جانشین ناحیه مقاومت سپاه خوانسار در جلسه شورا

1394/5/26 10:45

 

 شوراهای اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هر دو نهادی هستند که از بطن انقلاب جوشیده اند که اساس و فلسفه وجودی آنها تقویت بنیه های خدمتگذاری به صاحبان اصلی انقلاب «مردم عزیز میهن اسلامی» است. همراهی و همدلی شورای اسلامی شهر و شهردار در تحقق فعالیت های نیروی مقاومت بسیج مشهود بوده است و با انجام کارهای فرهنگی هنری در زمینه های «عفاف و حجاب – زیبا سازی – سرویس دهی دعای کمیل و برنامه های انجام شده در جوار قبور شهدای گمنام و استقبال و بدرقه کاروان شهدای غواص» همراه و همگام نیروی مقاومت بسیج بوده اند. خوانسار دار المومنین است و با توجه به آرامگاه شهدای گمنام در پارک سرچشمه لازم است نسبت به این مکان عنایت خاصی به عمل آید و با ایجاد فضای فرهنگی از معنویت این مکان بهترین استفاده نصیب شهروندان گردد.

ناحیه مقاومت بسیج با تحت امر داشتن اردوهای جهادی حاضر به همکاری با شهرداری در فعالیت های عمرانی فرهنگی شهر می باشد.

اردوگاه قدس ابتدا به عنوان یک پایگاه نظامی ایجاد شد ولیکن بعداً به عنوان مکانی برای پیش بینی «پدافند غیر عامل» در نظر گرفته شد که با توجه به حوادث طبیعی (سیل – زلزله و ... ) برای کاستن از تلفات انسانی و خسارت های مالی در مواقع بروز حوادث تجهیز این مکان ضرورتی است که باید به آن پرداخته شود تا در مواقع ضروری برای اسکان استفاده شود. با توجه به کارشناسی های انجام شده اردوگاه قدس از نظر امنیت برای دشمن طبیعی و فرضی بهترین مکان است که از تیررس حوادث تا حدودی خارج است. نقشه اولیه اردوگاه تهیه شده است و سال گذشته نیز تقسیم کاری بین ادارات انجام پذیرفته است که باید پیگیری جدی شود.

در مورد ایجاد پایگاه فرهنگی در پارک سرچشمه که مطابق دستورالعمل ارسالی از تهران پیش بینی شده است. این مکان صرفاً برای فعالیت های فرهنگی است و به هیچ وجه قرار نیست استفاده نظامی انتظامی شود و پیشنهادات اعضای محترم شورا در پاسخ به خواسته فرمانده کل وقت سپاه پاسداران کاملاً منطقی است و قابلیت اجرایی دارد که از شورای اسلامی شهر تقاضا داریم نسبت به تصویب قطعی واگذاری زمین مورد نظر  مساعدت های لازم را به عمل آورند تا هرچه زودتر با جلب اعتبارات نسبت به ایجاد ساختمان اقدام گردد.مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران