همایش بومگردی

همایش بومگردی

1394/6/21 17:16

 

 نهم شهریور ماه؛ همایش بومگردی منطقه ی غرب استان اصفهان با حضور فرمانداران و شهرداران و شوراهای اسلامی از هفت شهر " گلپایگان، خوانسار ، فریدن ، فریدونشهر ، چادگان ، بوئین و میاندشت ، تیران و کرون " در سالن همایش های سازمان عمران و زاینده رود دهکده ی گردشگری چادگان تشکیل گردید.
هدف این همایش توسعه ی پایدار گردشگری بویژه در زمینه ی بومگردی، بیابانگردی و طبیعت گردی بود که کارشناسان تجربی و دانشگاهی با ارائه مطالبی به تبیین موضوع پرداختند.
چادگان یکی از قطب های گردشگری کشور به حساب می آید و گردشگری، صنعت پاکی است که بدون آلایندگی ، از ظرفیتهای بزرگ کشور محسوب می شود.
مردم جهان در دهکده جهانی نیاز به تبادل فرهنگی و اجتماعی دارند که گردشگری ابزار مهمی در این جهت به شمار می آید و سیر و سفر ظرفیت فرهنگی اجتماعی است که مورد تاکید دین مبین اسلام بوده و می تواند امنیت و سلامت روحی و روانی را در خانواده ها تثبیت کند.
استان اصفهان در زمینه ی توریسم بومگردی پیشتاز بوده و در حال حاضر سی و دو اقامتگاه بومگردی در استان فعال هستند.
گردشگری با نگاه " بیابانگردی طبیعت گردی و بومگردی " باعث ایجاد اشتغال و برگشت جمعیت مهاجر به روستاها و شهرهای کوچک می شود.
آقای مازیار آل داوود ششصد کیلومتر راه طی کردند تا خود را به این مکان رساندند و در منطقه ی خور و بیا بانک که بارش باران کمتر از هفتاد میلیمتر است و درجه حرارت تا پنجاه درجه را دارد مبتکر بومگردی بوده اند. که با بازگشت به روستا و با تکیه بر فرهنگ روستا شروع به بازسازی بافت های قدیمی نموده و با تکیه بر فرهنگ مهمانوازی ایرانی، فضایی را در اختیار بوم گردان قرار داده است که با فرهنگ بومی منطقه همخوان است و از امکانات امنیتی و بهداشتی و سنت های فرهنگی برخوردار می باشد. موفقیت آقای آل داوود به خاطر " دانش ، بینش ، آگاهی"  ایشان در این زمینه بوده است و ایشان تعدادی از خانه های روستا را آماده کرده است که در طول نه ماه رزرو می باشد و تعدادی از امسال برای سال آینده رزرو شده اند. در بومگردی سفره ای پهن می شود که از پیرمرد و جوان به کار گرفته می شوند.

از دولت حمایتی نخواسته اند ولی مورد حمایت و تشویق قرار گرفته اند و با مشاوره و راهنمایی آنان کار را به پیش برده اند.
بومگردی برنامه می خواهد و با برنامه ریزی به توریست می گوییم : چه کند و چه نکند؟ کجا برود و کجا نرود؟ و...
افراد محلی مشارکت می کنند و امکانات محلی در خدمت صنعت گردشگری قرار می گیرد و ارزشهای غالب محلی قوت می گیرد و با نظارت و هدایت دولت سعی در رضایتمندی عمومی و انتفاع همگانی از گردشگری می شود.مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران