بازدید شورا و شهرداری از فعالیت های اجتماعی شهرداری منطقه یک تهران و رونمایی از کتاب استاد کابلی خوانساری

بازدید شورا و شهرداری از فعالیت های اجتماعی شهرداری منطقه یک تهران و رونمایی از کتاب استاد کابلی خوانساری

1394/7/26 10:10

 

 دوشنبه بیستم مهر ماه اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار با هماهنگی به عمل آمده توسط جناب آقای زینلی مدیر دفتر جناب آقای طلایی جهت بازدید از فعالیتهای فرهنگی اجتماعی شهردا ی متطقه یک تهران " شمیرانات... "  و شرکت در مراسم رونمایی کتاب سماع در سماع استاد بدا.. کابلی خوانساری به تهران عزیمت نمودند .
در این سفر اعضای شورا ضمن حضور در حجاب سرای دینا از فعالیتهای این کانون که از زیر مجموعه های اداره ی فرهنگی اجتماعی شهرداری به شمار می آید بازدید نمودند.
این مجموعه در دو نوبت کاری فعالیت می نماید و کارکنان آن از قشرهای آسیب پذیر جامعه "زنان سرپرست خانواده و.. " انتخاب می شوند تا علاوه بر اشتغال بتوانند هزینه های زندگی را تامین نمایند.
از مزایای این مرکز می توان؛ ایجاد اشتغال و تولید و ابتکار و طراحی و نو آوری و تنوع در تولیدات مورد نیاز بانوان از نوع حجاب دانست که عرضه ی مستقیم محصول به بازار، از قیمت ارزانتری در مقایسه با محصولات مشابه خود برخورداز است.
این مجموعه محصولات خود را در مراکز پخش پنج گانه ی خود در تهران و فروش آنلاین از طریق www. Dina. Ir به فروش می رساند و حاضر به برگزاری نمایشگاههای فصلی در شهرستانها می باشد.
نمونه های دیگری از این فعالیتهای تولیدی با نظارت واحد جلب مشارکتهای مردمی شهرداریهای تهران فعالیت می کنند که تولیدات آنان صنایع دستی و... می باشد.
در تهران سیصد و پنجاه و چهار سرای محله وجود دارد و هر سرای محله ای دارای چهارده خانه است که در حوزه های مختلف فرهنگی اجتماعی از جمله " قرآن و عترت، جهاد و ایثار، ورزش و سلامت، فرهنگ و هنر و... " با مشارکتهای مردمی فعالیت می نمایند که با خود کفایی هزینه های خود را تامین می نمایند.
بازدید از سرای محله ی اوین که از مچموعه های تحت نظارت شورا یاری های محلی است برنامه ی دیگر سفر بود که با حضور در این مکان، مدیر سرای محله ی اوین آقای دکتر اعرابی می گویند :عده ای از اساتید دانشگاه برلین آلمان برای تحقیق و پژوهش مردم شناسی و جامعه شناسی به کشورهای مختلف منطقه از جمله مصر، ایران و... سفر نموده بودند که با حضور در این مرکز و انجام تحقیقات اظهار داشتند در کشور ایران عرصه ی کنشگر مردمی پنجاه سال جلوتر از کشورهای دیگری است که مورد تحقیق قرار گرفته اند. از این توانمندی با ارزش مردمی نباید غافل بود. ملت آماده در صحنه و حاضر است که با هدایت درست انگیزه ها می توان در افزایش بهره وری ملی از آن بهره ها برد.
آقای دکتر از مشارکت های مالی هم محله ای های خود سخن می گفت محله ای که به قول ایشان محل سکونت اکثر چهره های علمی و فرهنگی و هنری و مذهبی و اقتصادی وسیاسی و .. است .
می گوید برای توسعه ی فضاهای ورزشی محل، احساس ضرورت برای احداث زمین ورزش کردیم. موضوع را با هیئت مدیره سرای محله در میان گذاشتیم و در یک نشیت عمومی موضوع مطرح نمودیم تخصصهای ریز و درشت را وارد عرصه نمودیم و امروز با گذشت چند سال محله ی ما با کمک مردم صاحب زمین ورزشی مناسبی است.
روز گرامیداشت حافظ مقارن با رونمایی کتاب نفیس خوشنویسی استاد بدا.. کابلی خوانساری بود. استادی که آوازه ی قلمش در گنبد هستی پیچیده است و سیر تعالی خود را از خوانسار به ماوراء جهان هنر کشانده است او که خود می گوید در پائینترین حد بضاعت و بدون داشتن استادی مبرز کار خود را با چند سرمشق نقش بسته بر کاعذ فتوکپی کار خود را شروع می کند و امروز آثار گرانقدر و بی مثالش چنان قدری می یابد که به زینت چاپ نفیس آراسته می شود تا در رهگذر طوفان حوادث فروغ این هنر به جا مانده از نیاکان ایرانی اسلامی به خاموشی نگراید و برای همیشه جلای دلهای صاف و روحاتی باشد.
زیبایی های بی نظیر این محفل هنری در حد شمار نبود که قلمی بتواند همه ی آنچه را دیده و شنیده و چشیده بر صفحه ی کاغذ تصویر کند.
افزونی جمعیت مشتاق و دلداده ی هنر ایرانی که در چهره ی تک تک آنها عشق و پاکی و صفا را می توانستیم به تماشا بنشینیم. بیان ارادت اساتید فن خوشنویسی و مسئولین ارشد نظام و سیل خضور هنرمندان کشوری در این پاسداشت که حضور آنان در سکوی پرده برداری از کتاب نفیسی که خانه فرهنگ و هنر گویا با مدیریت برادران میرباقری آن را به چاپ رسانده‌اندمطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران