شرکت در جلسه آموزشی جهاد کشاورزی

شرکت در جلسه آموزشی جهاد کشاورزی

1394/9/28 8:16

بیست و سوم آذرماه جلسه آموزشی جهاد کشاورزی با حضور اعضای شوراهای اسلامی شهر وروستا در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید .در این جلسه بخشدار مرکزی و مدیریت جهاد کشاورزی در ارتباط با موضوعات مرتبط با کشاورزان مطالبی را مطرح نمودند و با توجه به اینکه جهت توسعه کشت های گلخانه ای تسهیلات خوبی پیش بینی شده است خواستار ترغیب سرمایه گذاران در این زمینه شدند و با توجه به اینکه برداشت محصول به شیوه سنتی مقرون به صرفه نمی باشد خواستار مشارکت سرمایه گذاران در تهیه تجهیزات مکانیزه کشاورزی شدند و از مراجعه دو نفر متقاضی جهت خرید دستگاه مکانیزه (گردو تکانی) خبر دادند که با جلب مساعدت وزارتخانه جهت پرداخت بخشی از هزینه را اعلام داشتند.  
ریاست بانک کشاورزی در مورد تمدید و استمهال وامهای کشاورزی مطالبی را عنوان نمودند ؛ کارمزد و دیرکرد این وامها بخشیده شده است به شرطی که پس از تمدید در مهلت مقرر پرداخت شود .تمام این تسهیلات باید با حضور وام گیرنده و ضامن ها در بانک و با تحویل مدارک و تکمیل فرمهای جدید ، در مهلت مقرر انجام شود .
مهندس کریمی از دفتر مدیریت مصرف برق شهرستان در زمینه ی اهمیت بهینه ی مصرف برق در بخش کشاورزی مطالبی را بیان داشتند و با ذکر برخی از نکات ایمنی اعلام داشتند؛ بیست و دو هزار مشترک در شهرستان خوانسار داریم که مصرف کنندگان بخش کشاورزی شهرستان یک درصد آنان را به خود اختصاص می دهند و در سطح کشور ، شانزده در صد برق مصرفی در بخش کشاورزی مصرف می شود که با توجه به هزینه های تولید برق از حاضران خواستار فرهنگ سازی مصرف بهینه شدند.

مهندس حقی کارشناس بیمه کشاورری طی سخنانی اظهار داشتند؛ بیمه محصولات ضرورتی است که فرهنگ آن باید در جامعه ی کشاورزی  نهادینه شود تا چنانچه اتفاقی غیر مترقبه پیش آید نسبت به تأمین بخشی از خسارات توسط بیمه اقدام شود اگر چه صندوق بیمه بخش کوچکی از هزینه ی تولید را پرداخت می کند نه تمام خسارت را .بیمه گری باغات تا آخر دیماه باید انجام شود و در بخش زراعت فرصت باقی است در سال گذشته یکدهم باغات شهرستان بیمه شده اند . دویست و چهل و پنج میلیون تومان پرداخت خسارت داشته ایم و در بخش زراعت وضعیت خوبی داریم و امسال در صدد هستیم بیمه باغات حوزه ی شهر ی را افزایش دهیم و بیمه ی باغات فعلا در حد بیست درصد است.
ریاست شورا با تشکر از مسئولین و کارشناسان که اطلاعات خوبی را در اختیار مدعوین قرار دادند با تأکید بر استفاده کشاورزان از دانش و تکنولوژی روز اظهار داشتند آبا و اجداد ما رزق و روزی خود را با توکل به خداوند متعال از طریق زراعت و باغداری به دست می آوردند و کشاورزی را امر مقدسی می شمردند که با توجه به آیات قرآنی، خیر و برکت آن در دست خداوند متعال است و اوست که مسبب الاسباب است. از جمله توصیه های اسلامی، پرداخت زکات است که موجب برکت و خیر کثیر می گردد. مسئولین و کارشناسان منتظر نمانند که کشاورزان به آنان مراجعه نمایند بلکه لازم است جهت آموزش اصول باغداری و کشاورزی دو سویه عمل شود هم کشاورزان مراجعه نمایند و هم کارشناسان به مزارع و باغات مراجعه نمایند و اطلاعاتی به دست آورند و راهنمای کشاورزان باشند.مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران