افتتاح پروژه تصفیه خانه اضطراری آب شهرستان

افتتاح پروژه تصفیه خانه اضطراری آب شهرستان

1395/8/19 16:29

 

 

 با توجه به هماهنگی های به عمل آمده، افتتاح پروژه (تصفیه خانه اضطراری آب شهرستان با ظرفیت 80 لیتر بر ثانیه و خط انتقال 32 کیلومتر آب از دهانه تونل و ... ) با حضور وزیر نیرو و معاونین و کارشناسان دفتر وزارتی و مدیران استانی انجام پذیرفت و پروژه تکمیلی آن تحت عنوان «فاز متعارف؛ اصلی» در سال 1393 مورد مطالعه قرار گرفته است و هیجده میلیارد تومان برآورد هزینه شده است که با تأمین اعتبار و اجرای پروژه قادر به تصفیه 200 لیتر بر ثانیه خواهد بود. تصفیه خانه ی ایجاد شده با به کارگیری روزآمدترین تجهیزات قادر خواهد بود نسبت به تصفیه هوشمند کلرزنی و پالایش فیزیکی آب و رفع کدورت آن، آب شرب را با بهترین کیفیت در اختیار شهروندان قرار دهد. این پروژه مستقیماً زیر نظر معاونت نظارت بر بهره برداري شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور (دکتر تشیعی) احداث شده است و در نوع خود کم نظیر است.

با افتتاح فاز اضطراری تصفیه خانه بخش عظیمی از شهرستان تحت پوشش قرار گرفته است و با اتصال شبکه به منبع آب سرچشمه که فعلاً تا شهرک شاهد لوله گذاری شده است و با اجرای پنج کیلومتر خط انتقال کلیه منابع شهرستان به یکدیگر متصل می شوند و با خط برگشتی که ایجاد می شود انتقال آب تصفیه شده به منبع اصلی (دربند) نیز میسر خواهد شد.

پروژه انتقال آب از دهانه تونل به عنوان منبع اصلی تأمین آب شرب و منابع داخلی «چاه ها» به عنوان منابع اضطراری به شمار می آیند و مدیریت برداشت آب و تعیین میزان آن از منابع داخلی یا بیرونی به عهده اداره امور آب است که قابلیت بهره برداری از امکانات موجود در شهرستان محافظت و آماده بهره برداری می باشد تا در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار بگیرد.

تکمیل تصفیه خانه و شبکه اصلی انتقال فاضلاب در سالجاری جزو اعتبارات اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است که با عنایت به قول مساعد مدير‌عامل شركت آب و فاضلاب استان اصفهان در بهار 1396 مورد بهره برداری قرار می گیرد.مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران