بخشی از عملکرد چهارساله شورای اسلامی شهر خوانسار

بخشی از عملکرد چهارساله شورای اسلامی شهر خوانسار

1396/5/17 11:47

شوراها از مظاهر مشارکت مردمی و برای تسهیل امور مردم است    «مقام معظم رهبری»

در این روزهای پایانی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر، برآن شدیم تا علاوه بر حسابرسی دوره ای به حسابرسی عملکرد دوره چهارساله خود در لباس خدمتگزاری شورای اسلامی شهر بپردازیم.چهارمین دوره شورای اسلامی شهر از جهاتی، ویژه بوده و ترکیب هفت نفری شورای اسلامی شهر در این دوره، سلایق و مهارت های اجتماعی بیشتری را شامل بوده است که در اتخاذ تصمیمات تأثیرات خود را داشته است و آنچه به عنوان بخشی از عملکرد مطرح می گردد برآیند مشترک تصمیم گیرندگان و تأثیرگذاران مسئول از جمله (نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار، شهردار، شورای اسلامی شهر و شهرستان و با زحمات پرسنل زحمت کش شهرداری و ... ) می باشد که حاصل تعامل پیش بینی شده در قوانین می باشد.

-  آزادسازی خیابان ساحلی رودخانه، در قسمت های مختلف مد نظر بوده است که چندین توافق اساسی جهت آزادسازی مسیر تنظیم و اجرا گردیده است.

-  نکوسازی بازار؛ با توجه به مخروبه بودن بخشی از واحدهای تجاری در مرکز شهر پس از پیگیری های لازم توافقی با مالکان و ساکنین به عمل آمده و طی توافقی با اداره اوقاف و امور خیریه و بهره برداران جهت نوسازی مغازه ها و نکوسازی بازار دوراه و همچنین توافق با مالکان و اداره جهاد کشاورزی و تغییر مسیر محل عبور نهر و بازسازی و تعریض بازار پلگوش مقدمات نوسازی آن فراهم گردیده.

-  آزادسازی اراضی و اماکن در طرح تعریض خیابان ها و میادین؛ تخریب و آزادسازی تأسیسات اداره برق در سنگ شیر طی مکاتبات و تشکیل جلسات و پیگیری از طریق اداره حقوقی وزارت نیرو انجام پذیرفت.

-  طراحی و نوسازی میادین شهری (میدان امام«ره» - میدان 22 بهمن – میدان امام حسین«ع» - میدان سپاه)

-  انتقال آب ، سیستم آبیاری نوین؛ تأمین آب فضای سبز از منابع زیرزمینی و طراحی سیستم آبیاری و شبکه مرکزی انتقال.

-  نوسازی سیستم حمل و نقل؛ احداث پارکینگ موتوری و نوسازی وسایط نقلیه سبک و سنگین مورد استفاده. 

-  تعیین تکلیف فعالیت کارگاه تولید شن و ماسه زاگرس و انعقاد قرارداد با مشارکت بخش خصوصی جهت راه اندازی کارگاه تولید شن و ماسه و سنگ لاشه.

-  شرکت در جلسات تشکیل شده در سطح شهرستان و استان و تأثیر گذاری بر تصمیمات اتخاذ شده کمیسیون ها و کمیته ها و (شورای ترافیک – کمیسیون نظارت بر اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت – کمیسیون ماده پنج سازمان شهرسازی و معماری – شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر – جامعه ایمن – پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و ... ).

-  تعریض، تکمیل، بازگشایی معابر و خیابان ها؛ هماهنگی با مدیریت جهاد کشاورزی جهت تغییر مسیر نهر جهت تعریض بلوار باران در منطقه باباسلطان.

-  تعریض خیابان آیت ا... صفایی از ابتدای سه راه نیروی انتظامی تا چهاراهی مسجد پایتخت.

-  توسعه فضاهای تفریحی و ایجاد امکانات جدید در زمینه جلب گردشگران و گذران اوقات فراغت شهروندان (پارک سرچشمه – پارک عسل و ... )

-  نصب نمادهای شهری.

-  با توجه به گذشت ده سال از تأسیس شرکت بازیافت با مشارکت شهرستانهای (گلپایگان – خوانسار – گوگد – گلشهر) مقدمات احداث سایت بازیافت فراهم گردید و با احداث سازه های مورد نیاز، در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

-  با توجه به گذشت ده سال از کلنگ زنی پروژه فاضلاب شهری، یکی از اولویت های کاری چهارمین دوره شورای اسلامی شهر، راه اندازی و بهره برداری از شبکه فاضلاب شهری بوده که با مطالعه و پیگیری و تشکیل جلسات و برنامه ریزی های لازم، مکاتبات لازم جهت تأمین اعتبارات و تکمیل پروژه تصفیه خانه و سیستم انتقال فاضلاب شهری به عمل آمد و با تشکیل جلسات در مرکز استان با حضور مسئولین عالیرتبه شهرستان، توافقی با شرکت آبفای استان امضا گردید که متعاقب آن مقرر است واگذاری انشعاب به شهروندان انجام گردد.

-  با توجه به استقلال مالی شهرداری ها و خودکفایی شهرداری ها و کاهش وابستگی مالی شهرداری ها به اعتبارات دولتی، شورای اسلامی شهر به عنوان یک مجلس محلی در ابتدای هر سال مالی نسبت به تنظیم تعرفه های عوارض محلی و سرفصل های درآمدی و هزینه در قالب بودجه سالیانه اقدام نموده و به عنوان شاخص عملکردی بودجه شهرداری را از مبلغ 000/000/854/51 ریال در سال 1392 به مبلغ 000/000/777/96 ریال در سال 95 افزایش داده است.

-  تعامل با اداره میراث فرهنگی و گردشگری در جهت حفاظت و بهره برداری مناسب از فضاهای موجود و تشکیل جلسات تخصصی با مدیرکل و کارشناسان استانی و طرح ضرورت ها و تقاضای ارتقای سطح خدمات رسانی.

-  تعامل با شهرستانهای مجاور از جمله شهرستان گلپایگان و نامگذاری متقابل خیابان های دو شهرستان به نام علمای اعلام و مراجع عظام گلپایگانی و خوانساری.

پیگیری مطالبات مردمی و ارتقای سطح خدمات رسانی اداری – بهداشتی درمانی – حفظ و توسعه فضای سبز – تکمیل پارکینگ و سرویس های خدماتی در جوار پارک سرچشمه و پارک عسل و ...

-  احداث پایگاه مذهبی و مسجد در پارک عسل با سرمایه گذاری بخش خصوصی.

-  پیگیری احداث شعبه دوم عرضه مواد نفتی بنزین و گازوئیل با سرمایه گذاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی.

-  تصویب و تثبیت (جشن روز خوانسار – روز ایثار و شهادت) در شورای فرهنگ عمومی و برگزاری برنامه های موفق در طول سال های گذشته.

-  ایجاد سایت تولید گل و نهال جهت تأمین بخشی از نیاز شهرداری و شهروندان محترم.

-  تکمیل سالن بهشت فاطمه(س) با مشارکت بخش خصوصی و جلب مساعدت مراکز دولتی.

-  مطالعه و تدوین طرح کنارگذر شهری و آزادسازی بخشی از مسیر.

-  تدوین و نشر تقویم فرهنگی و برگزاری روز گویش خوانساری.

-  پیگیری جلب مشارکت بخش خصوصی جهت احداث فرهنگسرای بانوان با سرمایه گذاری خیرین محترم شادروان حاج سید تقی صادقی و سرکار خانم طاهره تائبی و واگذاری زمین توسط خیر محترم روانشاد اکبری جهت احداث دومین مرکز فرهنگی به یادبود پیشکسوت فرهنگی مرحوم مغفور حاجیه خانم بتول شیخ الحرمین.مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران