گزارشی از جلسه هفتگی کمیته سرمایه گذاری

گزارشی از جلسه هفتگی کمیته سرمایه گذاری

1393/8/11 11:18

جلسه هفتگی کمیته سرمایه گذاری با حضور اعضای کمیته از ساعت هشت صبح روز چهارشنبه هفتم آبانماه 1393 در محل فرمانداری تشکیل گردید در این جلسه رییس شورا اظهار داشتند؛با توجه به اظهارات مدیریت جهاد کشاورزی مبنی بر اینکه اگر سیستم آبیاری را اصلاح کنیم می توانیم سطح زیر کشت را به دو برابر افزایش دهیم پس نباید فرصت ها را از دست دهیم و لازم است با برنامه ریزی های لازم در اصلاح روش های آبیاری در شهرستان اقدام نماییم.
همانگونه که نوسازی بافت های فرسوده در دستور کار شهرداریهاست نوسازی باغ ها و زمین های زراعی هم می تواند در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گیرد. چه بسیارند زمین هایی که با خاک غنی و آب بالاسر، بستری برای رویش خار مغیلان شده است و هدردهی سرمایه به شمار می آیند.
در هر شرایطی نباید به سرمایه گذار جواب منفی داد بلکه باید از انگیزه ای که وجود دارد به عنوان مقدمه ای برای حرکت و رسیدن به هدف همخوان با انگیزه ی سرمایه گذار، زمینه های هدایت صحیح را فراهم نمود.
بخش هایی را در شهرستان داریم که سرمایه گذاری ناموفق بوده است که در بررسی ها به نظر می رسد در هدایت و راهنمایی و جانمایی ها کوتاهی شده است، لذا کمیته سرمایه گذاری با برنامه هایی که تدوین می نماید باید اهتمام نماید که این کاستی و ضعف را به قوت و کمال تبدیل کند.
اگر در افکار مردم: «توریسم درمانی – کشاورزی – کاشت گل محمدی – زعفران کاری» مطرح است باید کارشناسان ذیربط نسبت به ارائه طرحی مطالعاتی؛ به چرایی و چگونگی و آسیب ها و فرصت های طرح بپردازند و آگاهی لازم را در اختیار سرمایه گذار قرار دهند تا با اندیشه و چشم باز طرحی را که به صرفه و صلاح است انتخاب نماید.مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران