گزارشی از جلسه کارگروه صیانت از حقوق شهروندی

گزارشی از جلسه کارگروه صیانت از حقوق شهروندی

1393/9/11 10:28


جلسه ( 93/9/9 ) کارگروه صیانت از حقوق شهروندی با حضور دکتر جمشیدی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری و با حضور اعضا در محل فرمانداری تشکیل گردید و مدیر شبکه بهداشت در جهت تبیین طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت، انسان سالم محور توسعه است و سلامت، معنای وسیع و گسترده ای دارد که نیازمند به عزم ملی و مشارکت همگانی است. امروزه بیشتر مرگ و میرها ناشی از (بیماری های قلبی عروقی – سرطان – سوانح و حوادث) است که ناشی از غفلت انسان ها در حفظ سلامت خودشان است که با اصلاح شیوه زندگی اکثر مخاطرات از بین می رود. ما باید به پزشک مراجعه کنیم که بیمار نشویم نه وقتی بیمار شدیم به پزشک مراجعه کنیم.
دکتر جمشیدی در سخنانی اظهار داشتند؛ سه مبحث (اعتیاد – طلاق – بیکاری) از معضلاتی است که باید در اولویت کاری ستاد صیانت از حقوق شهروندی قرار گیرد و برای پیشگیری و جلوگیری از بروز آنها راهکارهایی اندیشیده شود. فاصله جوانان با میانسالان و بزرگسالان و مسئولین بسیار زیاد شده است. جوانان ما پیام را از واقعه عاشورا می گیرند و با شور و شعور در مراسم حسینی شرکت می کنند که کارشناسان اجتماعی فرهنگی باید از این فرصت استفاده نمایند و به تبیین ضرورت های جامعه برای رفع معضلات اجتماعی بپردازند.
بعد از اولویت های فرهنگی، تقویت سازمان های مردم نهاد «سمن» برای واگذاری بخشی از وظایف اجتماعی فرهنگی به آنها در دستور کار دفتر امور اجتماعی استانداری قرار دارد و مدیران باید بدانند این سازمان ها رقیب آنها نیستند بلکه بازوی اجرایی خوبی برای دولت و مردم خواهند بود که باید از توان فکری و مالی و توانمندی های آنان نهایت استفاده را برد.
رییس شورا خطاب به دکتر جمشیدی اظهار داشتند با عنایت به اینکه رعایت حقوق شهروندی اولین نتیجه و محصولش بالا بردن امید به زندگی است و رعایت عدالت در وضع حقوق شهروندی لازمه پذیرش و مقبولیت این حقوق است لازم است بهره مندی آحاد جامعه از امکانات اجتماعی بر اساس قسط و عدل در رأس افکار تصمیم گیران کشوری و استانی قرار گیرد. امروزه یکی از دغدغه های شهرهای کوچک درمان و آموزش و امکانات زیستی و تفریحی است و تمرکز امکانات و تسهیلات زندگی در مراکز استانها انگیزه ای برای مهاجرت شهروندان به شهرهای بزرگ است که باید تحولی در تخصیص امکانات با نگاه به مناطق کمتر توسعه یافته ایجاد شود. سازمان های مردم نهاد (سمن) در بخش های فرهنگی و هنری نیازمند تخصیص اعتبارات پشتوانه ای دولتی هستند که در چند ساله اخیر با بی مهری و بی اعتنایی مسئولین مواجه شده اند و بخش عظیمی از توانمندی های فرهنگی و هنری مستعدین، اجازه شکوفایی و ثمردهی به جامعه نیافته اند که می بایست در تصمیم گیری های مسئولین مد نظر قرار گیرد.مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران