گزارشی از جلسه ای با موضوع تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی

گزارشی از جلسه ای با موضوع تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی

1393/9/24 16:34


جلسه بررسی موارد واگذاری اراضی زراعی و باغی و تغییر کاربری، روز یکشنبه 1393/9/23 با حضور مسئولین ذیربط در فرمانداری تشکیل گردید. رییس شورا در این جلسه اظهار داشتند؛ با عنایت به اینکه ادارات و نهادهای واگذار کننده اراضی (جهاد کشاورز – منابع طبیعی - مسکن و شهرسازی) می باشند می بایست برای حفاظت از اراضی ملی نسبت به کنترل (متراژ ، نوع کاربری و ... ) زمین های واگذار شده همت به خرج دهند و چنانچه فردی برای اجرای طرحی زمینی را تصرّف نموده ولیکن نسبت به اجرای طرح اقدامی ننموده است از تصرّف وی خارج شود.
در سالهای اخیر شاهد نوعی تصرّف خزنده در اطراف زمین های واگذار شده هستیم که لازم است از نظر متراژ توسط واحد حفاظت کنترل های لازم به عمل آید. با توجه به اینکه در خوانسار با محدودیت اراضی مواجه هستیم و اراضی موجود متعلق به امروز و آینده این شهر است نباید سخاوتمندی نشان دهیم و بذل و بخشش کنیم همانگونه که می شنویم از کوه های منظریه تا دشت موریزان و باغکل و تپه های جوزچه و گردنه واگذاری ها و تصرّفاتی انجام گرفته است که با گذشت سالیان سال بدون سرمایه گذاری مناسب و فقط به امید زمین خواری در دست متصرّفان است و باید طی اقدامات قانونی از طریق ادارات و نهادهای واگذار کننده این اراضی از تصرّف آنها خارج شود.
تنبیه متصرّفان غیر واجد شرایط باید به موقع صورت پذیرد تا دیگران هوس تصرّف عدوانی ننمایند و اگر مسئولی نظارت بر انفال را که امری حاکمیتی است جدّی نگیرد و تعرّض و تصرفی را ببیند و نادیده بگیرد مشروع نبوده و علاوه بر پاسخگویی در مراجع قانونی باید پاسخگوی محضر باریتعالی باشد. برای حفاظت از اراضی ملی پیشنهاد می شود با تشکیل «سازمان مردم نهاد» و آموزش آنان، از تعرض سودجویان و زمین خواران در زمان مناسب جلوگیری به عمل آید.مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران