مصاحبه با سایت چشمه سار

مصاحبه با سایت چشمه سار

1393/10/9 23:53

به گزارش صاحب نیوز به نقل از “چشمه سار”، رئیس شورای اسلامی شهر خوانسار در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری با اشاره به ریشه های عاشورایی حماسه ۹ دی اظهار کرد: این حرکت به دنبال اهانت به عزاداری حضرت اباعبدا .. الحسین «ع» رخ داد و با جریحه دار شدن احساسات ، مردم وارد  صحنه ی راهپیمایی شدند و شعار ایستادگی و مقاومت سر دادند.
در کشور ما هر انقلاب و حرکت جهت دار عظیمیی که صورت می گیرد ریشه در قیام عاشورا دارد و یکی از اصلی ترین پایه های شکل گیری حماسه ی نهم دی ماه 1388 الگو گیری از واقعه ی عاشورا بوده  است.
رضا علی رضایی در پاسخ به سوالی در خصوص مطرح شدن رفع حصر سران فتنه در رسانه های خارجی و برخی از رسانه های داخلی بیان داشت: این موضوع  از مسائل  کلان نظام بوده و تشخیص مصلحت نظام از اختیار ات رهبری انقلاب است و تصمیم رهبر انقلاب برای همه باید فصل الختام مباحث تلقی شود  .
وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ایجاد شبهه توسط برخی از رسانه ها در مورد قانونی نبودن حصر سران فتنه خاطر نشان کرد: در خصوص این موضوع ،  نباید بگوییم که حصر سران فتنه قانونی نبوده و اگر شورای امنیت ملی این مسئله را تائید کرده ، نظر و تائید رهبر انقلاب  را به همراه دارد .
رضایی همچنین در خصوص اینکه آیا می توان ۹ دی را روز ملی نامید گفت: روزی که  آحاد مردم وارد صحنه می شوند ؛ از آن می توان به عنوان روز ملی یاد کرد .

مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران