تقویت و بهره برداری مناسب از کتابخانه ها

تقویت و بهره برداری مناسب از کتابخانه ها

1393/11/6 12:50


جلسه ای با حضور مدیرکل کتابخانه های استان اصفهان «آقای صادقی» و کارشناسان استانی تشکیل گردید و ریاست شورا خطاب به مدیرکل کتابخانه های استان اصفهان اظهار داشتند؛ کتابخانه آیت ا... فاضل خوانساری که با همت شادروان حاج حسن فاضلی احداث و تجهیز و راه اندازی شد اکنون به عنوان گنجینه ای با ارزش در اختیار شهرستان است که از محضر مدیرکل محترم و کارشناسان تقاضای بررسی و ارائه راهکار مناسب برای فعال سازی این مرکز را داریم. این کتابخانه بخشی از مؤسسه فرهنگی آیت ا... فاضل خوانساری به شمار می آید که از امکانات جنبی برای حضور محققین و پژوهشگران برخوردار است. با عنایت به طولی بودن شهر وجود یک کتابخانه عمومی در سطح شهر کافی به نظر نمی رسد و بهتر است برای در دسترس بودن امکانات، حداقل دو کتابخانه دیگر در سطح شهر تأسیس و راه اندازی شود. نیاز مراجعین به مجلات و نشریات کشوری نیازی است که کمتر برآورده می شود و از این جنبه باید کتابخانه های عمومی شهر تقویت شود. گسترش کتابخانه های سیار در مراکز پر تردد (ترمینال – بیمارستان – پارک – مجتمع های درمانی و اداری و ... ) تجربه ای مفید است که می بایست در رشد و توسعه آن گام برداشت. غنای فرهنگی روستاها قابل توجه است و کتابخوانی در روستاها جایگاه برتری دارد و بر این اساس باید ایجاد کتابخانه در روستاهای پر جمعیت در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل کتابخانه های استان گفتند؛ وقتی مبحث استانها و شهرستانها مطرح می شود استان اصفهان را به جذابیت های فرهنگی و هنری می شناسند و وقتی از خوانسار اسمی به میان آورده می شود همه با علاقه و بینش خوب و با احترام از آن یاد می کنند اسطوره های علمی و فقاهتی این شهرستان آوازه جهانی دارند. اسامی بسیاری از علمای این منطقه بر زبان های مردم ایران زبانزد است. در تجارت و خرید و فروش هم پدربزرگمان می گفت؛ خوانساریها مردمان خوبی هستند، مردمدارند، غش در معامله ندارند، اهل حرام و حلال هستند، و در بین شهرهای مختلف هم جوار، خوانسار را انتخاب می کردند.

کارها و اقدامات شایسته ای انجام شده است. نهاد کتابخانه ها یک نهاد غیر دولتی است آرزو دارم حداقل به عنوان یک مدیر فرهنگی خدمت کنیم. در استان اصفهان و شهرستان خوانسار باید دید مدیران فرهنگی باز و آینده نگر باشد. اعتقاد جدی به احداث کتابخانه در روستاها دارم.مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران