به استقبال نوروز 1394 برویم

به استقبال نوروز 1394 برویم

1393/11/29 9:58


سفر نماد پویایی و لازمه ی حیات انسانی است. سفر به قصد تجارت، به قصد زیارت، به قصد سیاحت و سایر مقاصد، از دیرزمان در بین جوامع بشری رونق داشته و موجب شکل گیری جمعیت های انسانی در مناطق قابل زیست کره زمین شده است.

انسانهایی که از یک پدر و مادر (آدم و حوا) پا به عرصه وجود گذاشته اند و امروزه با جمعیت چند میلیاردی، جزیره های جمعیتی را ایجاد کرده اند و کل زمین را در تسخیر خود قرار داده اند، اگر پا به رکاب سفر نمی گذاشتند به رشد و تعالی هم نمی رسیدند.

بخش خصوصی و از اماکن قابل اطمینان و مناسب برای اسکان مسافران در شهرستان، (هتل پنج ستاره زاگرس – مهمانسرای جهانگردی – سرای پدری – اسکان فرهنگیان و سوئیت های اداری) هستند که با مدیریت ادارت شهرستان می توانند ارائه خدمات نمایند و لازم است برای استفاده از خانه های خالی و مناسب برای اسکان موقت جلسات توجیهی با مشاوران املاک و مسکن تشکیل شود و با نظارت اداره اماکن این بخش از امکانات شهرستان نیز به کار گرفته شود.

جوشش چشمه مرزنگشت در نیمه بهمن ماه امسال امر کم سابقه ای است که زودرس بودن بهار را حکایت دارد و زمینه های موجود در سال جدید می تواند موجب جلب بیشتر گردشگران را فراهم نماید. هر شهری بتواند زمینه حضور توریست را فراهم نماید، از صنعتی استفاده کرده است که بهترین بهره وری های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی را با خود به همراه دارد. نوروز بهانه ای است برای سفرهای دید و بازدیدی که با توجه به جمعیت مهاجر شهرستان، مسافران قابل توجهی مهمان پدران و مادران و خویشاوندان خود هستند که تدارک مناسب برای استقبال و گذران اوقات فراغت آنان می تواند بر دلبستگی فرزندان «نسل دوم» و استمرار رفت و آمد و ارتباط پیوسته تأثیرگذار باشد.

سهولت در اسکان و در دسترس بودن امکانات گذران اوقات فراغت و سرویس دهی اماکن توریستی فرهنگی از مواردی است که باید به آن اهمیت داده شود. باید به سمت و سویی برویم که گردشگر عبوری را به گردشگر مستقر تبدیل کنیم.

از ویژگی های عید نوروز 1394 همزمانی آن با ایام فاطمیه(س) است که باید با برنامه ریزی صحیح ادارات فرهنگی شهرستان این مناسبت تحت الشعاع برنامه های نوروز قرار نگیرد و از افراط و تفریط پرهیز شود که طرح آرامش بهاری پیشنهادی از سوی اداره اوقاف و امور خیریه نمونه ای است برای برقراری اعتدال در برنامه های قابل اجرا در جوار اماکن متبرکه شهرستان.مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران