گزارشی از جلسه کمیته سلامت و امنیت غذایی

گزارشی از جلسه کمیته سلامت و امنیت غذایی

1393/12/11 12:43

پنجمین جلسه کمیته سلامت و امنیت غذایی شهرستان در تاریخ 7/12/1393 با دستور جلسه (تعیین اولویت ها و نقشه سلامت شهرستان – تصمیم گیری درخصوص نحوه برخورد با تقلبات افراد سودجو با نام عسل خوانسار – تصمیم گیری درخصوص احداث کشتارگاه) تشکیل گردید.ریاست شورا در این جلسه اظهار داشتند؛ در هفته ای به سر می بریم که زادروز قهرمان کربلا، مادر مهربانی ها و پرستار خوبی ها حضرت زینب سلام ا... علیها است. این روز بزرگ را بهانه ای قرار می دهم برای عرض تبریک به ساحت بیمار یارانی که سر به بستر راحتی نمی گذارند تا راحت و آسایش دل شکستگان و کشتی شکستگانی را فراهم نمایند که چشم به لبی خندان و چهره ای با نشاط پرستاران دارند.

رهاسازی فاضلاب منازل در معابر و انهار، مخاطراتی را برای سلامتی مردم دارد که شایسته شهرستان مهمانپذیر خوانسار نیست و لازم است با حساسیت افزایی ادارات ذیربط نسبت به برخورد قانونی با متخلفان اقداماتی به عمل آید و ضرورت رعایت حقوق شهروندان با تبلیغات فرهنگی مذهبی یادآوری گردد.

بیشترین مواردی که به عرضه عسل نامرغوب مربوط می شود، بسته بندی و فروش در خارج از شهرستان است که باید در سطح کشور با عرضه عسل نامرغوب با نام خوانسار جلوگیری شود.  

در مورد احداث کشتارگاه صنعتی، پیشنهاد می شود با همکاری بخش خصوصی (شهرداری – بخشداری) با تجمیع کشتارگاه های شهری و روستایی نسبت به احداث کشتارگاه صنعتی اقدام گردد و اعتبارات لازم از سوی مراجع دولتی تخصیص یابد.مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران