غنی سازی اوقات فراغت

غنی سازی اوقات فراغت

1394/3/3 13:9

 

 جلسه ی کمیته ی فرهنگی اجتماعی شهرستان «دوم خرداد ماه» در محل فرمانداری برگزار شد و ریاست شورا اظهار داشتند؛

تابستان که می شود دغدغه ی اوقات فراعت به سراغ مسئولین می آید در صورتیکه این دغدغه باید برای کل سال باشد. در اطلاعیه هایی که برای ثبت نام اوقات فراغت منتشر می شود.فرانگری ادارات و نگاه غیر تخصصی آنان به موضوع کاملا مشهود است که خود می تواند آسیبی برای برگزاری کلاسهای اوقات فراغت باشد. آنچه غالبا انجام می پذیرد پر کردن اوقات فراغت است که مطلوب نبوده و برای حضور پذیرش شدگان انگیزه ای پایدار ایجاد نخواهد کرد که مسئولین باید قبل از تشکیل کلاس های اوقات فراغت به این سؤال جواب دهند که هدفشان چیست؟ پر کردن اوقات فراغت یا غنی سازی اوقات فراغت؟ این سئوالی است که اگر به آن پاسخ درست داده شود جهت و هدف حرکت مشخص خواهد شد.

اوقات فراغت مختص به قشر و سن و گروه و زمان خاصی ندارد نگاه به اوقات فراغت باید نگاه به هزینه سرمایه ای بی نظیر و بدون جایگزین برای به دست آوردن ارزش های افزوده باشد پس لازم است با دید مسئولانه به موضوع نگاه کنیم وفکر کنیم که پذیرش شدگان فرزندان خودمان می باشند ثبت نام نکنیم و بعد برنامه برای آنها نداشته باشیم؛ باید بدانیم که هر متخصصی شایستگی معلمی را ندارد و برای انتخاب معلم کلاس اوقات فراغت باید علاوه بر تخصص ضوابط تجسم عینی و الگویی معلم در نظر گرفته شود. پیشنهاد می شود با توجه به استعداد ادبی خوبی که در کودکان و نوجوانان شهرستان وجود دارد. اجرای کلاسها و کارگاههای شعر و ادبیات در دستور کار کلاسهای اوقات فراغت قرار گیرد.
ظرفیت های زیادی برای غنی ساختن اوقات فراغت در شهرستان وجود دارد که از جمله می توان به امکانات موجود در ادارات و نهادهای زیر اشاره نمود:
« اداره ورزش و جوانان - ناحیه مقاومت بسیج سپاه - کانون های فرهنگی هنری مساجد - هلال احمر - مرکز آموزش فنی و حرفه ای - صنعت معدن تجارت - آموزش و پرورش - کانون های پرورش فکری کودکان ونوجوانان - دانشگاهها و مراکز آموزش عالی»مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران