برخی از راهکارهای توسعه گردشگری

برخی از راهکارهای توسعه گردشگری

1394/5/10 9:5

 

 جلسه ی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی ششم مرداد ماه در محل فرمانداری با حضور اعضا ی ستاد تشکیل جلسه داد و مطالب زیر مطرح شد.
استقبال گردشگران از شهرستان خوانسار برای بهره مندی از امکانات مورد هدف برای تامین آرامش در سنوات اخیر افزایش یافته است. از تمام اداراتی که در تعطیلات عید سعید فطر فعالانه در صحنه بودند و با برنامه ریزی مناسب موجبات تامین آرامش و امنیت گردشگران را فراهم نمودند ابراز سپاس می شود.
فرهنگ شهر باید فرهنگ گردشگری شود و نگاه شهروندان به گردشگر باید نگاه خیر و برکت باشد نه رنج و زحمت. با توجه به اینکه امکانات شهرستان پاسخگوی نیازهای گردشگر نمی باشد. اکثر گردشگر شهرستان از نوع گذری هستند که باید تلاش بر این باشد که به گردشگر اقامتی تغییر رویکرد داشته باشیم.
برای ساماندهی امور گردشگری می بایست به تعیین مدیریت واحد شهری جهت برنامه ریزی و پاسخگویی اقدام نمود تا محور و اساس کار قرار گیرد و از امکانات سایر ادارات بهره مند شود. برای حل مشکل گردشگران باید به تقسیم امور در سه بخش کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت اقدام نمود و برای ارائه ی طرح در برنامه های میان مدت و بلند مدت موضوع را به کارشناسان امر واگذار نماییم.
با وجود مراکز دانشگاهی در شهرستان و حضور گردشگران علمی از قشر استاد و دانشجویی باید سعی کنیم در آشنایی آنان با امکانات شهرستان و شناساندن پیشینیه ی شهرستان برنامه ریزی های لازم انجام شود.
راههای ورودی به شهرستان و راههای داخلی و ارتباطی اماکن گردشگری باید افزایش و توسعه یابد تا در هدایت مسافران تسهیل شود.
چهار فصل خوانسار زیباست و علی رغم وجود بنیه های توریستی ، امکانات بالفعل ما پاسخگوی گردشگران نیست و در ایجاد و توسعه ی زمینه های گذران اوقات فراغت از جمله در موارد زیر می بایست گام های اساسی برداشته شود :

-          ایجاد زیر ساخت های گردشگری در مجاورت " سدباغکل - مساجد حسینیه ها – امامزادگان - بقاع متبرکه - مقابر بزرگان و مشاهیر شهدا "

-          راه اندازی و فعال سازی هیئت های ورزشی کوهنوردی.

-          توزیع پوستر های تبلیغاتی شهر.

-          احیای صنایع قدیمی متداول در خوانسار قدیم " راه اندازی عصارخانه و آسیاب آبی و... " .

-          ایجاد موزه مردم شناسی ، باغ پرندگان ، ساماندهی اماکن میراثی و قدیمی.

-          ایجاد آژانس های مسافرتی و تربیت عده ای از علاقمندان برای معرفی و راهنمایی گردشگران و برگزاری تورهای گردشگری .
نصب تندیسهای مشاهیر و معارف در میادین گذرگاههای شهری

-          استقرار پستهای امدادی در پارک ها و مراکز تجمع گردشگران .

 مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران