جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان

1394/5/14 13:48

 

 سیزدهم مرداد ماه جلسه شورای فرهنگ عمومی در محل دفتر امام جمعه تشکیل گردید و در جهت وصول به اهداف شورا از جمله : " بررسی معضلات ، حذف سنتهای غلط، اجرای تصمیمات ، بررسی شیوه های نظارتی ، بررسی آثار فرهنگی برنامه های اقتصادی و اجتماعی و... "تبادل نطر گردید و در جهت دستور جلسه " تربیت دینی و جوانان " مذاکراتی به عمل آمد و نکاتی در جلسه مطرح گردید :
مقام معظم رهبری می فرمایند: فرهنگ آن چیزی است که حاضرم جانم را در راهش فدا نمایم که این جمله پیام بزرگی را با خود به همراه دارد و عظمت کار فرهنگی را بیان می دارد. در جامعه آدابی هست که باید نقد و بررسی شود و مصلحت ها و منفعت ها را توسعه بدهیم و مفسده ها را کاهش دهیم. شورای فرهنگ عمومی مرکز فکر و نظریه پردازی است و نکاتی که در این جلسه مطرح می شود نظریه ای پیشنهادی است که برای پخته شدن و اجرایی شدن در جلسه مطرح می شود تا پس از تبادل نظر و چکش کاری بهترین ایده اجرایی شود.
فضای کلی شهر باید فضای تربیت اسلامی باشد خیلی از دستگاهها و خانواده ها از سطح هدف عقب هستند.
محوریت تربیت اسلامی جوانان و نوجوانان ، دانشگاهها و آموزش و پرورش هستند و اگر می خواهیم جامعه دچار فاجعه نشود باید در این مراکز پایه های فکری جوانان را محکم کنیم و دل پاک جوانان را با نور اسلام آشنا کنیم.
رییس شورا گفتند :
یکی از آسیب هایی که در ارتباط با موضوع جلسه در شهرستان وجود دارد برپایی مجالسی است که زیر بیرق عاشورا و کربلا برگزار می شود. واینکه اینگونه مجالس تا چه اندازه می تواند علی رغم شور حسینی از اوج معرفت یابی و شعور حسینی برخوردار باشند باید مورد ارزیابی و توجه قرار گیرند.
نظارت بر فعالیت و اهداف گردانندگان این تشکلها و ساماندهی متناسب می تواند راهکاری برای آسیب زدایی این موضوع به شمار آید.
ایام محرم را پیش رو داریم و لازم است جلسه ای باموضوعیت آسیب شناسی محرم در دستور کار شورای فرهنگ عمومی قرار گیرد.
بهترین ظرف برای تربیت دینی ظرفیتهای هنری است که مورد توجه جوانان قرار دارد وما نباید ازاین فرصت های تربیتی غافل باشیم.
اگر برنامه ای که جدیداً اداره فرهنگ وا رشاد اسلامی شهرستان با عنوان شب نشینی اعلام نموده است درست برنامه ریزی و اجرایی شود بخشی از هدف را تامین می سازد و اگر هدایت درست نشود مخرب و زیانبار خواهد بود.
آنچه جامعه ی ما از آن رنج می برد تنها آموزش و تعلیم نیست بلکه کسب مهارت دینی و اسلامی است و تبدیل دانش به معرفت و بصیرت است.  چون تربیت عبارت از تغییر رفتاری است که در اثر بستر سازی مناسب آشکار می شود که در تعامل اجتماعی نمود پیدا می کند و چه بسا افرادی که از نظر دانش و معارف دینی در اوج باشند ولی در رفتار نشانی از دین نداشته باشند.
استمرار در تعلیم و تربیت در پایایی تربیت موثر خواهد بود و اگر با برنامه بخواهیم پیش برویم باید به صورت نظام مند و مستمر حرکت کنیم.مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 
خبرنامه خوانسار آب و هوا اوقات شرعی راهنمای گردشگران